Merhaba!

50 yıldan bu yana, çocuklarımıza ve ailelerine sıcak, güvenli ve destekleyici bir eğitim ortamı sunuyoruz. Aynı binada iki ayrı bölümümüz var:

Yuva İLKADIM ve ANKARA ENGLISH PRESCHOOL
Binamız G.O.P.’da çok büyük bahçesi, geniş, aydınlık iç mekanları ile programlarımız için rahatlık ve çeşitlilik olanağı sağlar.

Çocuklarımıza Yönelik Temel Hedefler

Evrensel öğrenme ve öznel öğrenme süreçlerini dengeliyoruz. Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz ve program arasında bir döngü var.

Derinlemesine gözlem yapmak, birlikte kaynak taramak, günü planlamak üç önemli döngü unsuru. Öğrencilerimiz öğrenme sürecinde merkezdeler ve edindikleri her bilgiyi deneyerek kalıcı hale getirirler.

Sizlerle tanışmaktan mutluluk duyacağız.

Değerlendirme

Her şeyin süreç içinde yavaş yavaş belirdiği bir programda çocukların yalnızca önceden kararlaştırılmış kriterlere göre değerlendirilmeleri mümkün değildir.

Bunun yerine daha süreç-odaklı bir uygulama olarak çocuğun bireysel gelişimini izleme ve belgelemeden (dokümantasyon) yararlanılır.

Ancak bunun yanı sıra pedagojinin ve çocuk gelişimi literatürünün bize sunduğu tespitler çerçevesinde çocuğun desteğimize ihtiyaç duyduğu gelişim alanları anne-baba ile paylaşılır ve buna uygun bireysel programlar geliştirilir.

Aile Rehberliği ve Aile Katılımı

Aileleri çocuğun gelişiminde etkin kılmak, anne, baba, çocuk ve çevre dörtgeninde beklenen davranışları kazandırmak, kalıcı olmasını sağlamak için sürekli etkin iletişim ve işbirliği önemli.

Bu ekip çalışmalarını genellikle yedi başlıkta uyguluyoruz.

  • Uyum Günleri
  • Grup Toplantıları
  • Bireysel Toplantılar
  • Atölye Günleri
  • Sergi Günleri
  • Aylık İLKADIM Gazetesi
  • Hazırlık II (6 yaş) Grubu İlkokula Hazırlık Toplantıları
yuvailkadimaile-2023

Kadromuz

Ebrar Akbulut

Betül Kızılkoca

Meryem Çapar

×